Příběhy

Příběhy

Nabídka od zedníků byla lákavá:

„Když jsme vám udělali tak pěkné omítky, my vám ještě vymalujeme?“

Paní se nechala přemluvit a zedníci se pustili do práce. Jak je u některých zedníků zvykem bývá, nezakrývá se a neoblepuje. Proto při malování zároveň pomalovali a zastříkali kuchyňskou linku, okna, koupelnu, futra… Problém jen byl, že barva byla kvalitní a jen tak ji umýt nebyla žádná sranda. Proto musela být povolána uklízecí síla, která vše dala do původního stavu.

A kolikrát si myslíte, že byt malovali?

1-2-3-4 krát?

Poslední 4 krát je správně. Barva jim totiž nekryla, dělala šmouhy, tekla, stříkala, štětec neposlouchal a váleček se po zdi povaloval.

Nakonec jsme nastoupili my a započaté dílo dokončili.

VYPLÁCÍ SE MALOVAT BYT NA 5 KRÁT?

ASI NE!


Jedna pražská firma byla zavolána na výpomoc s malováním obchodního domu. Přijeli samí mladí lidé plni elánu, kteří všemu rozumějí a dokážou i rychle pracovat. Ta rychlost tam byla, ale rozum chyběl. Po oškrabání starých maleb je potřeba povrch dobře napenetrovat a izolovat. Mladí kluci si s tím nedělali žádnou těžkou hlavu. Tam, kde bylo potřeba 30l penetrace, dali jen 5l. Místo štětky to vzali rovnou válečkem a na co řídkou barvu, když hustější lépe kryje. Až skončili, tak na druhý den všude prostoupili žluté fleky - roztodivné obrazy.

Poučením je, že když chcete ušetřit 2000Kč za penetraci, musíte za následnou izolační barvu dát 20 000Kč a stejně už to není ono.


Přijela firma provádět nátěry venkovních konstrukcí a plechů. Vše celkem řádně udělali až na to, že byl listopad a dost vlhké počasí. Ona vlhkost, i když si dávali pozor a pracovali v těch lepších dnech se stejně dostala i pod barvu. Přišel měsíc březen následujícího roku. Vše se začalo loupat a pak to vypadalo skoro jak na počátku, než začali natírat.


Firma perfektně otryskala konstrukci až na kov. Tak to má být, když je konstrukce vystavena vlhčímu prostředí. Tvrdili, že dávají tu nejlepší americkou barvu a že v pohodě stačí jen jeden nátěr… NESTAČIL… Do půl roka začala prostupovat rez.


 „Tady máte klíč od bytu a do večera mi jej vymalujte,“ pronesl majitel a odešel do práce. Večer měl vymalováno a k tomu mu poškrábali i novou plovoucí podlahu. Chodili po ní s neobutými žebříky. Myslíte, že jim zaplatil?


Tady je příklad, když se berou brigádníci, kteří nerozumí oboru a dělají si to podle svého. Obřezával štětkou okna, ale bral i rámy oken, které neměl. „Tři dny obřezával, tři dny opravoval."


Vlastní zkušenosti s úrovní služeb můžete zasílat na mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Za Vaše příspěvky předem děkujeme
.